Яким буде бюджет Одеси-2020: Мільярдна прірва, відсутність нових напрямків та допомога депутатам

03.12.2019 08:19
416

В Одесі вже 11 грудня на сесії приймуть бюджет на 2020 рік. Він не буде нічим кардинально відрізнятися від цьогорічного, але вже почнеться дуже важка для міста ситуація з поверненням боргів.

Чим буде жити місто у найближчій рік?

10 мільярдів доходів та долар по 28

У мерії не стали змінювати на прогнозний Кабміном курс долара, а залишили на рівні 28,2, бо, за даними фінансистів, місто мало залежить від курсу.

Доходи бюджету Одеси на 2020 рік розрахували у сумі понад трохи більше 10 148,8 мільйона гривень. У порівнянні з очікуваними надходженнями за 2019 рік прогнозні показники доходів бюджету Одеси на ніступний рік збільшені на 214 146,2 тис. грн або на 2,2%.

В Одеській міськраді провели презентацію проєкнту бюджету на 2020 рік

Структура бюджету міста Одеси на 2020 рік аналогічна до бюджету 2019 року, а саме найбільшу питому вагу має загальний фонд бюджету – 76,5%, у який входять зарплати, комунальні послуги, кошти на поточні витрати. За всіма даними кошторис на наступний рік стане дуже економним. Місто все ще буде отримувати кредитні кошти, але вже досить великі суми підуть на борги і дотації КП.

Як розповіла директорка департаменту фінансів Світлана Бедрега, кошторис радикально не зміниться у порівнянні з минулим роком, адже поки про реформування не йдеться.

З бюджету набагато менше пішло на медицину: з квітня лікарні переходять на фінансування Національної служби здоров’я. Тому лише 202 мільйони залишиться на медицину, а 542 мільйони додатково медикам сплатить держава. Тільки у першому кварталі з бюджету міста будуть платити медикам зарплати по-старому. Це вже викликало низку перетрубацій та скандалів. Найвідоміший з них – об’єднання міських лікарень №3 и №5.

Між тим, збільшиться фінансування вчителів – на 166 мільйонів. Їм обіцяли підвищити оклади. Також держбюджет збільшив реверсну дотацію, місто буде повертати до держбюджету на 26 мільйонів більше, ніж минулого року – 331 млн.

Нові борги та старі кредити

Що стосується видаткової частини бюджету розвитку, тобто всіх міських програм і планів на ремонти, то тут буде невелике зростання. Він збільшиться з 2,447 млрд до 2,587 ммлрд. Серйозне зростання буде в оплаті боргів міста. П’ята частина бюджету розвитку піде на оплату тільки внутрішнього банківського боргу – 532 млн проти 325 млн цьогоріч. Це тільки початок боргової прірви, з якою матиме справу місто найближчими роками.

В якості дотації комунальному підприємству “Теплопостачання міста Одеси” на 2020 рік вже затвердили 455 мільйонів гривень. Це оптимістична цифра. Її вистачить, якщо буде введений новий тариф на опалення та не підніметься ціна на газ. Якщо додати витрати на оплату єврокредитів та гарантійних зобов’язань, то вийде майже половина бюджета розвитку. Як наслідок, бюджет розвитку зменшиться майже на половину – на 1,1 мільярд.

На будівництво і ремонт міських об’єктів і будівель буде направлено 709 мільйонів (у цьому році пішло 797), на дороги – 489 замість 339, зате трохи більше піде на ЖКГ, яке традиційно недофінансовується всі останні роки. Близько 400 мільйонів спрямують на Департамент міського господарства, але поки що всі напрямки невідомі. На бюджетній комісії доклад з цього питання відклали через зміну керівництва.

Між тим, у колишньому розмірі залишили Громадський бюджет – лише 50 мільйонів, а ось депутатський фонд збільшили до 96 мільйонів. Всі ці гроші, по півтора мільйона на кожного депутата, останні зможуть виртатити у своїх округах. А це, у свою чергу, дасть великі привілеї перед виборами.

ЖКГ – у пріорітеті

У проекті бюджету міста Одеси на 2020 рік передбачені видатки у сумі 400 мільйонів на утримання території міста в належному санітарному стані, поліпшення його естетичного вигляду, збереження об’єктів благоустрою. Це дуже велика сума для міста і в передвиборчій рік влада ставить ЖКГ у пріоритет. Значна частина – 93 мільйони – піде на експлуатацію електричних мереж зовнішнього освітлення, а ще 26 мільйонів – на поточне утримання фонтанів, ставків, громадських вбиралень, бюветних комплексів, пожежних водойм тощо. 15 мільйонів планується направити на обслуговування, утримання електромереж і обладнаних підземних переходів, а також каналізаційно-насосних станцій.

Утримання кладовищ обійдеться у 19 949,8 тис. грн, а поточне утримання доріг – 152 млн. Раніше це робили дорожники.
Для забезпечення мешканців Одеси теплом у житлових будинках в опалювальний період планують витратити 100 млн грн (скоріш за все частково за рахунок кредиту).

Що стосується ремонту, то на поточний ремонт будинків витратять 110 мільйонів гривень.

Все краще – силовикам

Між тим дуже активно в міськраді обговорюють питання дотацій силовикам. В ефірі низки каналів депутат Ганна Позднякова називала десятки мільйонів, які підуть на ремонт будівель поліції, прокуратури та інших споруд. Найвідоміші з них – слідче управління на Армійській та прокуратури на Дерибасівській.

Також на презентаціях бюджету розповідали про те, що будуть будувати зупинкові комплекси на селищі Котовського. Це дуже дивне рішення, тому що місто бере кредит на реконструкцію трамвайного полотна у найближчі роки.

Джерело

Рассказать

Читайте также