Все, що відомо про сьогоднішні дебати між Порошенком і Зеленським на Олімпійському

19.04.2019 11:33
604
У п'ятницю, 19 квітня, о 19:00 на НСК Олімпійський пройдуть дебати кандидатів у президенти України Петра Порошенка і Володимира Зеленського, які стали головною подією українського інформаційного простору задовго до цього.
  • НСК Олімпійський орендували на 15 годин

Штаби кандидатів у президенти Петра Порошенка і Володимира Зеленського орендували спортивну арену на 15 годин - з 9 ранку п'ятниці до опівночі. Однак вартості оренди не вказували.

Спікер штабу Порошенка Олег Медведєв охарактеризував угоду двох команд про оренду такими словами: "Це фактично технічна угода - трибуни, квитки, буфети, туалети"

  • Дебати обійдуться кандидатам у суму до 8 млн гривень

Масштабна політична подія коштуватиме кандидатам від 6 до 8 мільйонів гривень. Такі цифри навів спікер передвиборчого штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков. Дебати на Олімпійському профінансують виборчі фонди Порошенка і Зеленського.

Водночас дебати на Суспільному, які також можуть відбутися цієї п'ятниці, проводять коштом державного бюджету. Так, одна година обійдеться скарбниці в 5 млн 767 тисяч гривень без ПДВ, якщо обидва кандидати з'являться в студії суспільного мовника.

  • Команди Порошенка і Зеленського пропонують по-різному потрапити на дебати

На НСК Олімпійський глядачів почнуть впускати з 16:30 - за списками і посвідченнями особи. Але реєструватися, щоб потрапити в ці списки, команда кожного з кандидатів пропонує по-різному.

Так, виборчий штаб Порошенка пропонує заповнити спеціальну онлайн-анкету: "Якщо ви готові підтримати свого кандидата, то заповнюйте анкету, і вам зателефонує хтось із наших волонтерів. Анкета тут. Розглянемо. Допоможемо. До зустрічі!".

Команда чинного президента також організовує безкоштовні автобуси з регіонів, які доставлять охочих на цю подію.

Водночас Зеленський сам оголосив про початок розповсюдження безкоштовних квитків - і запропонував отримувати їх на сайті debaty2019.org.ua. Втім, сайт почав працювати нестабільно через велику кількість заявок - через півдня було заброньовано вже 12 тисяч місць.

  • На Олімпійському будуть дві сцени, дві телетрансляції і два телесигнали

Команда кожного з кандидатів у президенти почала споруджувати свою сцену - одну навпроти одної.

"З вузької точки зору - питання безпеки аудиторії і кандидатів, з широкої - майданчик для переговорів <...>. Сцени будуть дві. Телесигналів буде два. Телетрансляції, схоже, теж будуть дві", - розповів голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія.

Також глава Суспільного опублікував фото зустрічі представників штабів кандидатів - "точкою зборки", як це назвав Аласанія, стало Міністерство внутрішніх справ України.

  • У день дебатів можуть пройти чотири музичні концерти

На зустрічі представників штабів Порошенка і Зеленського обговорювали і можливість проведення музичних концертів - не виключено, що вони дійсно пройдуть, починаючи з 16:00 (поки що незрозуміло, як це буде можливо через раніше заявлений час "відкриття дверей" стадіону для глядачів - 16:30). Концерти, якщо вони відбудуться, пройдуть "два до, два після (у кожного кандидата свої)", заявив глава Суспільного Зураб Аласанія.

Також штаби кандидатів домовилися, що трибуни будуть розділені вздовж, а не поперек стадіону, а використання символіки партій буде під забороною.

  • Понад 40% українців хочуть, щоб ці дебати відбулися

Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 41,9% українців вважають за необхідне проведення дебатів між кандидатами в президенти Петром Порошенком і Володимиром Зеленським.

Водночас 51,3% українців відповіли, що дебати не є важливими для вибору, за кого голосувати. Тоді як 14,9% респондентів стверджують, що дебати будуть визначальними для того, щоб визначитися, за кого голосувати.

  • Стежити за порядком під час дебатів може більше поліції, ніж було на Лізі чемпіонів

Дебати буду супроводжуватися підвищеними заходами безпеки - так, на НСК Олімпійський під час події правоохоронців може бути більше, ніж було під час Ліги чемпіонів, заявив представник МВС Артем Шевченко.

"Будуть дуже жорсткі, глибокі фільтраційні заходи при заході на стадіон, і не дивуйтеся великій кількості правоохоронців, які, можливо, будуть і в більшій кількості, ніж це було під час Ліги чемпіонів", - повідомляв він.

З собою на стадіон буде заборонено проносити будь-яку зброю і предмети, які можна використовувати як зброю.<

Рассказать

Читайте также

Что изменит закон о валюте

22.06.2018
690
Закон "О валюте и валютных операциях", который приняла Верховная Рада, даст возможность украинцам инвестировать в ценные бумаги на международных рынках и ...