В Одесі голова НСЗУ назвав правила, за якими можна отримати безкоштовні медичні послуги

27.09.2019 12:47
687

У Верховній Раді чекає на затвердження проєкт Програми медичних гарантій, який надає перелік безоплатних медпослуг

Про це в Одесі розповів голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко.

"Перше правило безоплатної послуги – підписати декларацію із сімейним лікарем, якому НСЗУ буде оплачувати послуги. Усі направлення сімейного лікаря до інших лікарів, надання ними послуг, анализи крові, сечі – безоплатні. Навіть екстрена допомога без наявності сімейного лікаря буде нами оплачуватись", – зазначив Петренко.

Він також додав, що коли Верховна Рада затвердить запропонований НСЗУ проект Програми медичних гарантій, який надає перелік безоплатних медпослуг, то навіть пологи будуть безкоштовними. "Якщо медзаклад укладе договір з НСЗУ, ми будемо оплачувати конкретні послуги, – пояснив чиновник. – Якщо пацієнти хочуть більш кращих умов, окрім тих, які ми запропоновуємо на безоплантій основі, вони можуть підписати додаткову страховку".

72,08 млрд грн – саме стільки планує спрямувати НСЗУ медзакладам за програмою програми медичних гарантій у 2020-му. До переліку безоплатних меддпослуг увійдуть амбулаторні послуги, а також терапивтичне і хурургічне лікування у стаціонарі та екстрена меддопомога. Визначені також реабілітація та паліативна допомога. Також буде відбуватися закупка інсулінів, оплата гемодіалізу, лікування інсультів та інфарктів, пологи, ендоскопічні послуги для раннього виявлення раку і мамографія.

"Але все це можна отримати безоплатно лише тільки за направленням лікаря первинки, з яким паціент підписав декларацію, – зробив акцент Олег Петренко. – Але є виключення. Без направлення допомогу можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра чи нарколога".

За його словами, за скаргами та поясненнями можна звертитися до інформаційно-довідкової служби НЗСУ за телефоном: 1677.

Джерело<

Рассказать

Читайте также