Одеса закупить протипожежне обладнання у фігуранта розслідування про привласнення бюджетних грошей

12.12.2019 14:42
609

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області закупила майже на чверть мільйона гривень протипожежні фільтри для протигазів у компанії, яка раніше могла значно завищувати вартість на таке ж обладнання.

Про це “Слідство.Інфо” дізналося з ухвали Ленінського районного суду міста Кіровоград (стара назва міста Кропивницького).

Тендер відбувся за декілька днів до трагедії в одеському коледжі, 2-го грудня. За інформацієюна порталу держзавних закупівель Prozorro, переможцем обрали кропивницьку фірму “Наука””. У неї одеські надзвичайники закуплять 500 фільтрів для протигазів.

Ця компанія фігурувала у кримінальному провадженні щодо розтрати та привласнення майна. Як зазначили правоохоронці, вона “фактично володіє монополією на виробництво фільтрувальних протигазів” окремих видів, які закуповує у фінської компанії. За версією офіційного слідства, компанія значно завищувала вартість на обладнання, яке постачала для Збройних сил. Правоохоронці вважають, що вона привласнила собі майже 1,5 мільйона гривень. Також в ухвалі ідеться про те, що один із працівників компанії має “корупційні зв’язки у Міністерстві оборони України”, яка проводить тендери для потреб української армії.

Власниками фірми “Наука” є місцеві жителі Оксана Ковтуненко та Олександр Середа. У тендерній документації закупівлі основним критерієм відбору переможця вказали ціну. Однак “Наука” запропонувала найвищу суму. Її конкуренти — “Науково-виробниче підприємство “Дозор” та “Юасафеті” — пропонували на 12 тисяч гривень менше.

Як розповідало раніше “Слідство.Інфо”, уранці четвертого грудня спалахнула пожежа в навчальному корпусі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Площа загоряння досягала чотирьох тисяч квадратних метрів й пожежу не могли загасити цілий день. Загасити пожежу вдалося лише за добу. Станом на 11 грудня трагедія забрала 12 життів. Продовжуються пошуки зниклих людей.

Поліція розглядає дві версії займання — внаслідок несправності електропроводки та навмисного підпалу.

“Слідство.Інфо” з’ясувало, що одеський коледж не перевіряли на дотримання правил пожежної безпеки майже 6 років. Після трагедії в коледжі в області відсторонили від посад керівництво ДСНС.

Нагадаємо, що це не перша трагедія в Одесі, пов’язана із вогнем. Протягом лише останнього року в цьому місті сталося ще щонайменше дві пожежі, унаслідок яких загинули люди. Улітку в Одесі згоріли пацієнти психіатричної лікарні, багато жертв також було через займання в готелі “Токіо Стар”. Раніше, у вересні 2017-го року пожежа в таборі “Вікторія” забрала життя трьох дітей. Винуватців цієї трагедії офіційно досі немає.

Джерело

Рассказать

Читайте также

Дайджест за 28.11.2017

29.11.2017
783
Министр иностранных дел Павел Климкин анонсировал посещение 100 стран без виз или по упрощенной схеме. Через два года украинцы смогут посещать по ...